Про Інститут

МЕТОД
ГЕШТАЛЬТ-ТЕРАПІЇ

Гештальт-терапія - один із сучасних напрямків дослідження особистості і психотерапії, розроблене Фр. Перлзом в кінці сорокових років. Широко застосовується в психологічному консультуванні, в індивідуальній та сімейній терапії, в бізнес-консультуванні.

 

Сам термін «гештальт» означає «цілісний образ» і був запозичений з гештальтпсихології, що відноситься до розділу психології сприйняття. Основа методу - цілісний підхід до людини, що з'єднує емоційний, тілесній і інтелектуальній початки. Подібне бачення людини і людства зробило гештальт-терапію універсальним напрямком.

 

Гештальт-терапія дуже ефективна завдяки ясній теорії, творчій основі в роботі, швидким способам визначення проблемної зони, повазі до досвіду і поглядів людини.

 

Суть цього підходу в тому, щоб розібратися, як ми поаодимося з нашими бажаннями і потребами, чи розуміємо їх, в який момент забороняємо собі діяти, і, наступаючи на горло власній пісні, втрачаємо свою мрію і формуємо незавершений гештальт одночасно. Також метод дозволяє досліджувати, в який момент ми "не володіємо собою", який ефект роблять наші дії на оточуючих людей і дії інших - на нас.

Це називається саморегуляція. Ми можемо повернути собі відповідальність за своє життя, перестати бути "жертвою обставин".

 

Хоча Перлз, як і Фрейд, був лікарем і розробляв свій метод перш за все для лікування неврозів, психосоматичних захворювань і інших порушень, ще за його життя гештальт-терапія вийшла за рамки суто медичної практики (хоча з успіхом застосовується там і понині).

Гештальт-терапія - терапія контакту, робота над відносинами людини з навколишнім світом, в тому числі - з оточуючими його людьми. Вона допомагає відновити контакт між членами сім'ї, уникнути руйнівних конфліктів у відносинах і адаптуватися до неминучих і не завжди приємним змінам.

 

Завдяки тому, що гештальт-терапія є певною психотерапевтичною методологією, але ні в якому разі не технологією, вона перетворилася в один з найбільш універсальних напрямків психотерапії. Абсолютно здоровим і успішним людям гештальт-терапія допомагає зробити життя більш наповненим і осмисленим, подолати життєві кризи і незадоволеність у відносинах з людьми.

 

НАВЧАННЯ В МЕТОДІ

Навчання гештальт-терапії відбувається поступально від першої до третьої ступені, програма також включає в себе супервизию і особисту терапію в індивідуальній та груповій формі.

Четвертий ступінь і міжнародні програми є формами підвищення кваліфікації сертифікованих гештальт-терапевтів.

 

На 1 ступінь «Введення в гештальт-терапію \ гештальт-консультування» приймаються студенти за результатами співбесіди з тренером програми.

Базовий курс: 160 навчальних годин.

При успішному завершенні навчання, видається документ встановленого зразка (Сертифікат) про пройдений курс, що дає право навчатися на 2 ступені з гештальт-терапії.

 

На 2 ступінь професійної підготовки гештальт-консультантів приймаються випускники 1 ступені гештальт-інститутів.

Мета програми: підготувати фахівців, здатних працювати і відчувати себе впевнено в різних областях психотерапії і консультування.

Участь в групі може також бути використано як глибокий особистий досвід.

 

Тривалість навчання: 4,5 роки (20 триденних циклів).

Учасникам видається сертифікат КІГіП і МІГІП (Київський і Московський інститути), що відповідає стандартам Міжнародних Асоціацій по гештальт: ЄАГТ (Європейська Асоціація Гештальт-терапії), ЄАП (Європейська Асоціація Психотерапії) і ААГТ (Американської Асоціації Розвитку Гештальт-терапії)

 

3 ступінь.

Програма додаткового навчання відповідно до повних стандартів ЄАГТ, а також отримання спеціалізації в області ведення терапевтичних груп.

На програму 3 ступені приймаються випускники 2 ступені.

Тривалість: 8 триденних циклів (3 роки).

По завершенні студенти мають можливість пройти сертифікацію Європейської Асоціації Гештальт-терапевтів і отримати міжнародне визнання своєї компетентності.

 

Якщо Ви хочете записатися в групу навчання або у Вас є питання про програми інституту, заповніть форму, перейшовши по кнопці "Подати заявку"